Europa League: Second Qualifying Round

2014-07-24
14:30 Shakhter Karaganda - : - Atlantas  
15:30 Hapoel Beer Sheva - : - Rnk Split  
17:30 MyPa - : - Dinamo Minsk  
18:00 FK Krasnodar - : - Kalev Sillamae  
18:00 Haugesund - : - Sarajevo  
18:00 Inter Baki - : - Elfsborg  
18:00 Omonia - : - Buducnost  
19:00 AIK - : - Linfield FC  
19:00 Chikhura - : - Bursaspor  
19:00 Esbjerg - : - Kairat  
19:00 Flamurtari - : - Petrolul Ploiesti  
19:00 Goteborg - : - Gyor  
19:00 Lech - : - Nomme Kalju  
19:00 Liberec - : - Kosice  
19:00 SV Grodig - : - Cukaricki  
19:00 Shakhtior - : - Derry City  
19:00 Tromso - : - LIF Vikingur  
19:00 Vaduz - : - Ruch Chorzow  
19:00 Zimbru - : - CSKA Sofia  
19:30 Groningen - : - Aberdeen  
19:30 Hapoel Tel Aviv - : - Astana  
19:30 Spartak Trnava - : - Zestaponi  
19:30 Zarya - : - Laci  
20:00 Asteras Tripolis - : - RoPS  
20:00 Sligo Rovers - : - Rosenborg  
20:00 Vojvodina - : - Trencin  
20:00 Zawisza Bydgoszcz - : - Zulte-Waregem  
20:15 Hajduk Split - : - Dundalk  
20:30 Diosgyor - : - Lovech  
20:30 Ferencvaros - : - Rijeka  
20:30 Gorica - : - Molde  
20:30 Jagodina - : - Cluj  
20:30 Koper - : - Neftci Baku  
20:30 Siroki Brijeg - : - Boleslav  
20:45 Crusaders FC - : - Brommapojkarna  
20:45 St. Johnstone - : - Luzern  
21:05 St. Polten - : - Botev  
21:15 FH Hafnarfjordur - : - Neman  
21:15 Stjarnan - : - Motherwell  

Iceland: 1. Deild

2014-07-24
20:15 KA Akureyri - : - Throttur Reykjavik  
21:15 IA Akranes - : - Grindavik  
22:00 Haukar - : - HK  

Russia: 2nd Division, Ural-povolzhe

2014-07-24
12:00 Chelyabinsk - : - Volga Ulyanovsk  
12:00 KAMAZ - : - Dinamo Kirov  
12:00 Lada - : - Syzran  
12:00 Rubin-2 Kazan - : - Zenit Izhevsk  
12:00 Spartak I-O - : - Neftekhimik  

Usa: Major League Soccer

2014-07-25
04:00 Real Salt Lake - : - Montreal Impact  

International: Club Friendlies

2014-07-24
17:00 Olimpija - : - Kuban  
17:15 Doxa - : - APOEL  
17:30 Dinamo - : - Udinese  
17:30 Torino - : - Rubin  
18:00 Hertha - : - PSV  
18:30 Aalen - : - Eintracht Frankfurt  
18:30 Ermis Aradippou - : - AEL  
18:30 Vardar - : - Maccabi Petah Tikva  
20:00 Atletico CP - : - Nacional  
20:00 Rio Ave - : - Estoril  
21:00 Al Arabi SC Doha - : - Umm Salal SC  
21:00 Milan - : - Olympiakos